Ahşap Denge Kule Oyunu/Jenga
Ahşap Denge Kule Oyunu/Jenga
Ahşap Denge Kule Oyunu/Jenga
Ahşap Denge Kule Oyunu/Jenga
Ahşap Denge Kule Oyunu/Jenga
Ahşap Denge Kule Oyunu/Jenga

Ahşap Denge Kule Oyunu/Jenga (HED012)

Ahşap Denge Kule Oyunu/Jenga

İşte dünyanın en sevilen denge oyunu! Jenga?da amaç tahta blokları çekerek kulenin üstüne koymak, tabii kuleyi devirmeden! Eğlenceli ve bol kahkahalı zaman geçirmeniz için en güzel oyundur. Bunun yanında oynaması da son derece kolay.

Ahşap Denge Kule Oyunu/Jenga

Ahşap jenganın kuralı bellidir yükseltebildiğiniz kadar yükseltin, kim devirirse kaybeder

Tahta kulemizi yıkmadan yükselte bildiğimiz kadar yükseltmeliyiz. Bunun için boşta duran kuleyi yıkmayacak olan tahtaları alıp üst kısma dizmelisiniz. Arkadaşınız ile de oynayabileceğiniz güzel bir oyun.

54 parçadan oluşur ve bütün parçaların boyutları ve ağırlıkları eşittir.

Jenga Yapılmış Hali:  7 cm x 7 cm x 26 cm

Parça Ebatı:  1.30 cm x 1.30 cm x 7 cm

 

Nasıl Oynanır?
 

Ahşap Denge Kule Oyunu/Jenga tahta bloklardan oluşan eğlenceli bir denge oyunudur. Jenga oyununda amaç kulenin altından tahta blokları çekerek kulenin üstüne kuleyi devirmeden koymaktır. Tur tahta bloğu çekip, kulenin üstüne kuleyi devirmeden koyunca karşı tarafa geçer. Oyunda riskli parçaları çekerek rakiplerinizi zor bir pozisyona sokmak çok önemlidir. O yüzden stratejinin iyi belirlenmesi gerekir. Riskli parçayı çekmeye karar verip başarılı olursanız rakiplerinize çok zor bir pozisyon bırakmış olursunuz ancak bu durumda siz de riske girmiş olursunuz. Riskli parçayı çektikten sonra, kuleyi devirmeden tekrar en üste koymak denge ve beceri gerektirecektir. Jenga bloğunu çekerken ya da çektiği parçayı kuleye koyarken kuleyi deviren oyuncu oyunu kaybeder ve yeni bir oyun için tekrardan kuleyi kurar. Jenga oyununun mekaniği bu şekilde ilerlemektedir.

 18 Kat, 54 Blok, Sınırsız Eğlence
- Jenga kulesi, her katında 3 blok olan 18 katlık blok kuleden oluşur. Toplam 54 tahta blok bulunmaktadır.
- Tahta bloklar yerleştirilirken ilk 3 blok boylamasına sıralanmışsa diğer 3 blok enlemesine sıralanacak şekilde yerleştirilmelidir.
- Jenga oyunu en az 2 ve en fazla 6 kişiye kadar oynanabilir. Jenga kulesini kuran oyuna başlar.
- Sırası gelen oyuncu tahta bloğu istediği yerden çeker ve kulenin en üst sırasına koyar. Bloğu çekerken ve koyarken sadece tek elini kullanmak kuraldır.
- Diğer sırası gelen oyuncularında tek elini kullanarak istediği tahta bloğu seçip en üste koymasıyla oyun sırası saat yönünde devam eder. Jenga oyunu kule devrilenceye kadar devam eder. Kuleyi deviren oyuncu yenilmiş sayılır ve kuleyi tekrar kurar.


Oyun ilerledikçe oyunun zorluk seviyesi artmaktadır. Öyle ki bir yerden sonra çekecek blok bulmak çok zorlaşacak ve her çektiğiniz blokta kulenin devrilme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaksınız. Böyle durumlarda ellerinizin titrememesine dikkat etmeli, nefesinizi tutmalı ve kararlı bir şekilde hamlenizi yapmalısınız.
 
Malzeme: Ahşap
Oyuncu Sayısı: 2-6 Kişi
Yaş: Her yaştan oyuncuya uygun

Benzer Ürünler