Mangala Tarihi Strateji ve Zeka Oyunu Lüks
Mangla Tarihi Strateji ve Zeka Oyunu Lüks
Mangla Tarihi Strateji ve Zeka Oyunu Lüks
Mangla Tarihi Strateji ve Zeka Oyunu Lüks
Mangla Tarihi Strateji ve Zeka Oyunu Lüks
Mangla Tarihi Strateji ve Zeka Oyunu Lüks

Mangala Tarihi Strateji ve Zeka Oyunu Lüks (HED067)

İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : ₺55,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺44,90(KDV Dahil)

Mangla Tarihi Strateji ve Zeka Oyunu 2 kişi ile oynanır. Oyun alanı üzerinde 6'şar adet olmak üzere 12 küçük kuyu ve taşların toplanacağı yer için büyük bir hazine bulunmaktadır. Mangala Oyunu 48 taş ile oynanır. Dikkat becerisini, görsel hafıza  ve strateji kurarak bir sonraki hamleyi planlama yeteneklerinin gelişimine yardımcı olacak harika oyun kaçmaz fiyat.

  • Toplam 48 taşla oynanan Mangala’nın oyun  üzerinde karşılıklı 6’lı iki sıra halinde dizilmiş 12 küçük göz ve her oyuncunun kendi taşlarının yer aldığı iki büyük kasa gözü bulunuyor.
  •         Oyuna başlarken oyuncular 48 taşı her kutuda 4’er tane olacak şekilde dağıtırlar.
  •         Her oyuncunun önündeki 6 göz kendi bölgesi, karşısındakiler ise rakibinin bölgesi olarak bilinir.
  •         Kura sonucu oyuna başlama hakkı kazanan oyuncu kendi bölgesindeki gözlerin birinden 4 taş alarak oyuna başlar ve saat yönünün aksine giderek her bir göze bir taş bırakarak ilerler. Eğer son taş kasa gözüne denk geldiyse oyuncunun yeniden oynama hakkı vardır.
  •         Oyuncu taşları tek tek bir sağındaki gözlere kaydırırken, eğer kendi bölgesinin sonunda elinde taş kaldıysa rakibinin bölgesine geçerek taşları rakibinin gözlerine bırakmaya devam eder.
  •     Eğer bıraktığı taşlar rakibinin gözündeki taş sayısını çift sayı yaparsa oyuncu o gözdeki taşların hepsine sahip olarak onları kasasına katar.
  •        Eğer oyuncu rakibinin bölgesini bitirdiğinde de elinde hala taş kaldıysa ve bu taş kendi bölgesindeki boş bir göze denk geliyorsa o zaman oyuncu hem bu göze denk gelen tek taşı hem de rakibinin karşı gözündeki taşları alarak kasasına katar. 
Benzer Ürünler